Pomoc drogowa Wrocław

Jak wynająć autolawetę?

Miałeś wypadek i potrzebujesz pomocy w transporcie uszkodzonego pojazdu? A może planujesz zakup samochodu za granicą i musisz sprowadzić go do kraju? Autolaweta pomoże Ci w obu tych przypadkach. Przy wyborze firmy zajmującej się wypożyczaniem lawet, zwróć uwagę na koszty, a także na jakość oraz bezpieczeństwo pojazdów. Pamiętaj również, że w przypadku lawety do 3,5 t potrzebujesz prawo jazdy kategorii B. Jeżeli autolaweta jest większa wymagane jest prawo jazdy kategorii C.

Czytaj dalej...

Zwrot kosztów holowania samochodu poszkodowanego w ramach ubezpieczenia OC sprawcy

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy będąc poszkodowanym w wypadku, mogą ubiegać się o zwrot kosztów od sprawcy zdarzenia. Jaka jest szansa na zrekompensowanie szkód oraz w jakim stopniu koszty te mogą zostać pokryte z polisy OC sprawcy? Czy wynajem autolawety również można zaliczyć do kosztów, które zostaną nam zwrócone?

Czytaj dalej...

Autolaweta – przepisy, które powinieneś znać

Wynajem lawet we Wrocławiu i każdym innym mieście w Polsce wymaga znajomości konkretnych przepisów. Ich nieprzestrzeganie skutkuje konsekwencjami finansowymi, a także może być przyczyną utraty prawa jazdy. Czy autolaweta oraz holowanie pojazdów wymusza konieczność posiadania innego prawa jazdy niż kategoria B? Jaka powinna być masa przewożonego pojazdu?

Czytaj dalej...