Pomoc drogowa Wrocław

Mróz i śnieg. Holowanie samochodu zimą

Kiedy temperatura wyraźnie się obniża, częściej pojawiają się opady – najpierw deszczu, a następnie śniegu – które sprawiają, że na drogach wzrasta liczba wypadków. Zima nie sprzyja bezpiecznej jeździe, dlatego o tej porze roku zaleca się szczególną ostrożność. A jeżeli już dojdzie do kolizji? Czy holowanie samochodu zimą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności jest możliwe? Czy musisz się liczyć z ewentualnym mandatem?

Czytaj dalej...

Kolizja drogowa – czy wiesz, jak postępować?

Gdy uczestniczysz w kolizji drogowej, powinieneś postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Pamiętaj, by zadbać o siebie, jak również o innych uczestników ruchu. Jeżeli wiesz, co w takiej sytuacji należy robić, cały proces będzie znacznie krótszy. Nasza firma - Pomoc Drogowa Wrocław udzieli Ci cennych wskazówek, które warto zapamiętać na przyszłość.

Czytaj dalej...

Jak przygotować samochód do holowania?

Awaria na drodze, usterka, kolizja, kłopoty z bezpiecznym prowadzeniem samochodu - to przypadki, podczas których możesz potrzebowa pomocy. Do wyboru masz pomoc drogową, która zaproponuje naprawę lub transport pojazdu do warsztatu samochodowego. Inną opcją jest wynajem autolawety. Niektórzy kierowcy wciąż jednak rozważają holowanie auta z wykorzystaniem linki, haka i drugiego samochodu.

Czytaj dalej...
Skontaktuj się z nami

Ważne informacje

Kontakt

  • AUTOLAWETA WROCŁAW
  • 50-553 Wrocław
  • ul. Borowska 195, lok. 4
  • Telefon kontaktowy: 660 703 567
  • Facebook:

Nasi partnerzy