Pomoc drogowa Wrocław

Jak przygotować samochód do holowania?

Awaria na drodze, usterka, kolizja, kłopoty z bezpiecznym prowadzeniem samochodu - to przypadki, podczas których możesz potrzebowa pomocy. Do wyboru masz pomoc drogową, która zaproponuje naprawę lub transport pojazdu do warsztatu samochodowego. Inną opcją jest wynajem autolawety. Niektórzy kierowcy wciąż jednak rozważają holowanie auta z wykorzystaniem linki, haka i drugiego samochodu.

Bezpieczne holowanie – samemu czy przez pomoc drogową?

Aby bezpiecznie przetransportować samochód na lawecie, musisz wiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć pojazd i przygotować go do holowania. Jeżeli masz wiedzę z tego zakresu zdecyduj się na wynajem lawet z Wrocławia. Ile kosztuje laweta? Wypożyczając ją na 24 godziny - zapłacisz 100 zł. Jeżeli wybierzesz autolawetę bez kierowcy, cena usługi wynosić będzie 300 zł/24h. Możesz liczyć na całodobową obsługę pomocy drogowej z Wrocławia. Wzywając ją masz pewność, że Twoim autem zajmą się fachowcy, którzy doskonale wiedzą jak bezpiecznie i zgodnie z prawem holować samochód.

Oszczędne holowanie samochodu

Jeżeli jednak chcesz ograniczyć koszty holowania do maksimum, to masz do wyboru jeszcze holowanie z wykorzystaniem specjalnej linki i drugiego samochodu. Pamiętaj jednak o tym, aby odpowiednio oznaczyć swoje auto. Za tylną szybą musisz umieścić trójkąt ostrzegawczy. Nie włączaj świateł awaryjnych, ponieważ mogą innych kierowców wprowadzić błąd i często są przyczyną dezorganizacji w ruchu na drodze. Jeżeli zasilanie w samochodzie jest sprawne, holowany pojazd musi sygnalizować zmianę kierunku jazdy. Wyłączony silnik powoduje, że wspomaganie układu hamulcowego nie działa. W takim wypadku należy mocniej wciska pedał hamowania. Pamiętajcie również, że na lince nie można holować podczas jazdy autostradą.

Transport na lawecie

Nie zawsze „oszczędne holowanie” jest możliwe. Samochód, który nie może samodzielnie się porusza , musi zostać przetransportowany na lawecie. Jest on wówczas odpowiednio zabezpieczany specjalnym systemem, w który wyposażone są lawety i autolawety. To najbezpieczniejszy sposób transportu uszkodzonego pojazdu.

Skomentuj

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Skontaktuj się z nami

Ważne informacje

Kontakt

  • AUTOLAWETA WROCŁAW
  • 50-553 Wrocław
  • ul. Borowska 195, lok. 4
  • Telefon kontaktowy: 660 703 567
  • Facebook:

Nasi partnerzy