Pomoc drogowa Wrocław

Kolizja drogowa – czy wiesz, jak postępować?

Gdy uczestniczysz w kolizji drogowej, powinieneś postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Pamiętaj, by zadbać o siebie, jak również o innych uczestników ruchu. Jeżeli wiesz, co w takiej sytuacji należy robić, cały proces będzie znacznie krótszy. Nasza firma - Pomoc Drogowa Wrocław udzieli Ci cennych wskazówek, które warto zapamiętać na przyszłość.

4 podstawowe kroki postępowania

Jeżeli jesteś uczestnikiem kolizji drogowej, zatrzymaj samochód tak, aby nie stanowił zagrożenia dla kierowców i wszystkich innych uczestników ruchu. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych, pamiętając o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Z miejsca kolizji usuń pojazd, ponieważ może on utrudniać ruch. Ponadto, podaj swoje dane personalne, ewentualnie dane właściciela pojazdu i dane ubezpieczyciela auta.

Nie zawsze konieczne jest wzywanie policji, nawet jeżeli potrzebna będzie laweta. Wrocław jest miastem, w którym ze względu na duży ruch każdego dnia dochodzi do wielu kolizji. Policja nie musi być informowana o każdym takim zdarzeniu.

Wzywamy policję, czy nie?

Sprawca kolizji może od razu przyznać się do winy i podpisać odpowiednie oświadczenie. To zwalnia uczestników kolizji z obowiązku wezwania policji. Podobnie jest w sytuacji, kiedy sprawca posiada dowód rejestracyjny, prawo jazdy i dokument potwierdzający obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także jest trzeźwy. Nie ma konieczności wzywania policji również wtedy, gdy wszystkie dane pojazdu w dowodzie rejestracyjnym są zgodne ze stanem faktycznym. W tym celu zaleca się ustalenie zgodności danych z dowodu rejestracyjnego z tymi, które znajdują się na tabliczce znamionowej auta.

Laweta z Wrocławia – czy będzie Ci potrzebna?

Jeżeli jesteś uczestnikiem kolizji, a Twój pojazd został poważnie uszkodzony i nie jesteś w stanie kontynuować jazdy, to wynajem lawety z Wrocławia może okazać się konieczne. Dlatego warto mieć numer telefonu do firmy zajmującej się wynajmem podobnych pojazdów, nie tylko w trakcie dłuższej podróży. Jeżeli oczekujesz kompleksowej obsługi, alternatywą jest pomoc drogowa z Wrocławia, która przyjeżdża na miejsce zdarzenia oraz transportuje pojazd w konkretne miejsce.

Pamiętaj, że najważniejsze na drodze jest bezpieczeństwo – Twoje i wszystkich innych uczestników ruchu.

Skomentuj

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Skontaktuj się z nami

Ważne informacje

Kontakt

  • AUTOLAWETA WROCŁAW
  • 50-553 Wrocław
  • ul. Borowska 195, lok. 4
  • Telefon kontaktowy: 660 703 567
  • Facebook:

Nasi partnerzy